K, 31.05.2023

«Ebaausad» rootslannad ajasid konkurendi nutma

Siim Kaasik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Nadine Fähndrich.
Nadine Fähndrich. Foto: Marco Bertorello/AFP/Scanpix

Rootsi murdmaasuusataja Maja Dahlqvist krooniti Lahtis MK-hooaja parimaks sprinteriks, kuid seda tänu oma koondisekaaslase Moa Ilari ohverdusele.

Hooaja viimasele sprindietapile läks liidrina vastu tegelikult šveitslanna Nadine Fähndrich, kes edestas Dahlqvisti 12 punktiga.

Fähndrich oligi lähedal väikese kristallgloobuse võitmisele, sest Dahlqvist murdis veerandfinaalis suusakepi ning oli poolfinaalist välja jäämas. Rootslannale ulatas aga abikäe koondiskaaslane Ilar, kes hoo maha võttis ning Dahlqvisti endast mööda lubas.

Võistluste kohtunikud pidasid Ilari käitumist ebasportlikuks ning diskvalifitseerisid ta, kuid Dahlqvist sai võistlust jätkata. Kuna aga Fähndrich ei suutnud poolfinaalist läbi murda ning Dahlqvist teenis lõpuks neljanda koha, kuuluski väike kristallgloobus rootslannale.

Dahlqvist pole nõus väitega, et rootslannad tegusesid ebasportlikult. Küll aga on tal kahju Fähndrichist. «Sellest tuleb kasu lõigata, et sul on maailma parim koondis. Mul on hea meel, et suutsin Nadine poolfinaalis võistlusolukorras ikkagi seljatada. Ni et see polnud vaid Moa kena žest, mis mulle võidu tõi,» lausus Dahlqvist.

Fähndrich ei pannud rootslannadele nende skeemitamist küll otseselt pahaks, kuid oli siiski pettunud. «Nad on üks võistkond. Nad töötasid üksteise nimel, mitte vastu. See oli tema valik. Ma väga tahtsin seda kristallgloobust. Eriti selletõttu, et kogu tiim töötab minu nimel nii palju,» lausus ta.

Pärast NRKle antud intervjuud tuli soomlanna Kerttu Niskanen šveitslannat lohutama, mille peale Fähndrich murdus ja puhkes nutma. «Rootslastel on tugev tiim, tema on aga üksinda. Ütlesin talle mõned julgustavad sõnad. Täna tundub teine koht küll hapu, kuid homme juba parem. Ta on väga tugev sportlane,» ütles Niskanen.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles