ANALÜÜS ⟩ Valus kaotus süstis Eesti jalgpallikoondisele eneseusku (3)

Siim Kaasik
Florian Kainzi viigivärava järel pani Austria sisse lisakäigu, millele Eestil vastust polnud. Foto: EVA MANHART/AFP/SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis kaotas küll EM-valikturniiri avamängu 1:2 Austriale, kuid tõestas, et on hea päeva ja piisava õnne korral võimeline tugevate koondistega mängima ka nende koduväljakul.

Mäng algas tormiliselt, sest juba kahe minuti möödudes oli oma võimalus nii Eestil kui ka Austrial. Edasi liikus mäng aina enam Austria kätte.

Kui mängitud oli veerand tundi, tõmbas Vlasi Sinjavski karistusalas maha Michael Gregoritschi ning kohtunik määras Austria kasuks penalti. 11 meetri karistuslöögi vastutuse võttis endale Gregoritsch, kuid lajatas palli latti.