Rapla andis VEFile lahingu, ent finaalturniirile pääses valitsev meister

Rapla korvpallimeeskond.
Rapla korvpallimeeskond. Foto: Avis Utilitas Rapla/Siim Solman

Eesti-Läti ühisliiga veerandfinaalseeria Rapla Avis/Utilitase ja Riia VEFi vahel lõppes kahe kohtumisega. Täna Eestis toimunud kohtumise võitis valitsev meister VEF 94:89 ning kahe võiduni peetava seeria kokkuvõttes 2:0.

Rapla jaoks oli koduväljakul mängides selg vastu seina. Veerandfinaalseeria avamäng kaotati Riias 54:77 ning elus püsimiseks päästis ainult võit.

Kahjuks algas Raplale kohtumine raskelt, kuna VEF tegi 13:9 eduseisult lausa 15:1 vahespurdi ning haaras täielikult juhtohjad. Pärast rasket algust Rapla siiski toibus ning poolajapausile mindi külaliste 47:37 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal jõudis visalt võidelnud Rapla koguni viigini, kui tablool särasid numbrid 63:63. Viimasele vaatusele mindi siiski VEFi kolmepunktilises eduseisus. Viimasel veerandajal suutis Rapla korra veel viigini jõuda, ent lõpuminutitel näitasid VEFi mehed kaugvisetel kindlat närvi ning teenisid lõpuks 94:89 võidu.

Tänases kohtumises säras enim Rapla kasuks 23 punkti ja kaheksa korvisöötu toonud Rait-Riivo Laane. VEFi resultatiivseimateks tõusid Maris Gulbis ja Kristers Zoriks. Mõlema arvele kogunes 19 silma.

Sellega sai selgeks Eesti-Läti ühisliiga esimene finaalturniirile sõitev meeskond, kuna veerandfinaalseeria võitmiseks vajas üks meeskond kaht võitu. Nõnda saab Riia VEF enda mullu võidetud tiitlit järgmisel nädalal Unibet Arenal kaitsma asuda.