K, 31.05.2023

Karjääri säravaima etteaste teinud Kotsar vedas Baskonia Euroliigas võidule

Karl-Joosep Küngas
Facebook Twitter
Comments
Maik-Kalev Kotsar palli korvi surumas.
Maik-Kalev Kotsar palli korvi surumas. Foto: IMAGO/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbr

Korvpalli Euroliigas oli suur päev Maik-Kalev Kotsaril, kes vedas enda koduklubi Vitoria Baskonia 93:87 võidule Berliini Alba vastu. Eesti koondise keskmängija kerkis üleplatsimeheks.

Euroliigas play-offi viivat kohta jahtiv Baskonia võõrustas Albat olukorras, kus viimased kolm kohtumist on ainult kaotuseid vastu võetud. Õnneks suudeti sellele nukrale seeriale punkt panna. Selles mängis väga suurt rolli Kotsar, kes pakkus karjääri säravaima etteaste.

Baskonia keeras kohtumise Euroliigas viimaste hulka kuuluva Alba vastu tugeva teise poolajaga. Kui avapoolaeg kaotati 44:48 ja suurim kaotusseis oli 11 punkti, siis enne viimast veerandit haarati juba juhtohjad. Viimasel neljandikul kasvas Baskonia edu juba kaheksale punktile ning lõpuks särasid tablool nende võidunumbrid 93:87.

Võitjate edukaim oli seejuures Kotsar ise, kellele usaldati mänguaega veidi vähem kui 30 minutit. Selle ajaga viskas Eesti koondislane 23 punkti ja võttis 10 lauapalli ehk sai kirja esimese kaksikduubli. Tema kasuteguriks märgiti võimsad 40. Kõik need näitajad tähistavad Kotsari karjääri parimaid Euroliigas. Sander Raieste pääses platsile veidi vähem kui viieks minutiks ning sellega võttis ta maha ühe lauapalli.

«See oli väga vajalik võit. Terve meeskond näitas üles võitlusvaimu ja olen õnnelik, et võit tuli,» lausus Kotsar pärast kohtumist Euroliigale ning enda mängule liiga palju ei soovinud keskenduda. «Täitsin keskmängija ülesandeid. Tegin lauas tööd ja aitasin katte olukordades kaaslasi.»

Baskonia jaoks oli tegemist väga tähtsa võiduga, kuna nüüd hoitakse vähemalt 31. vooru lõpuni Euroliigas kaheksandat positsiooni. Neil on kirjas 16 võitu ja 15 kaotust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles