P, 28.05.2023

Tänak seletas, miks võtab osa Belgia meistrivõistluste etapist

Christopher Krutto
Facebook Twitter
Comments
Ott Tänak M-Spordi Ford Puma Rally1 roolis.
Ott Tänak M-Spordi Ford Puma Rally1 roolis. Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Autoralli MM-sarja järgmine etapp sõidetakse 20.-23. aprillini Horvaatias, kuid Ott Tänak tuleb M-Spordi Ford Pumaga starti juba sel nädalavahetusel.

Tänak ja Martin Järveoja võtavad sel nädalavahetusel osa Belgias sõidetavast Rallye des Ardennes’i nimelisest Belgia meistrivõistluste etapist. Kuna Belgia meistrivõistluste regulatsioonides ei ole midagi Rally1-autode kohta kirjas, saavad nad võtta sellest osa nullautona.

«Ilmselgelt oli mul asfaldil rohkem muresid kui kruusal, nii et ettevalmistus on suhteliselt vajalik,» seletas Tänak Dirtfishile antud intervjuus, miks Belgias võistlustulle asutakse.

«Ilmselt me väga palju ei testi. Kogume lihtsalt natuke kilomeetreid,» lisas eestlane.

M-Spordi tiimipealik Richard Millener lisas, et Belgia ralli on vajalik, et Tänak saaks Horvaatias head kiirust näidata.

«Me oleme testipäevade osas nii piiratud sel aastal, et peame nendest maksimumi võtma, kui neid kasutame. Ardennide ralli tähendab, et me saame sisuliset teha kiire testikatse päriskatse tingimustes, samal ajal kui Ott harjub Puma Rally1ga kuival asfaldil,» seletas Millener.

Lisaks Tänakule saab eestlastest näha ka Georg Linnamäed, kes tuleb Belgias rajale Hyundai i20 N Rally2-e roolis. Kaarti loeb talle taaskord James Morgan.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles