K, 31.05.2023

Pikaaegne Eesti koondislane tunnistas end süüdi narkokuriteos ja saadeti trellide taha

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Jäähoki. Pilt on illustreeriv.
Jäähoki. Pilt on illustreeriv. Foto: Marko Saarm/Sakala/Scanpix

Endine Eesti jäähokikoondislane Filipp Švarõgini mõisteti hiljuti süüdi suures narkokuriteos ja saadeti viieks aastaks trellide taha.

Süüdistuse kohaselt võttis Švarõgin 4. juulil 2020 tuvastamata viisil ja tuvastamata isikult saadud juhiste järgi Ida-Virumaal asuvast peidikust 1141,1 grammi kokaiinisegu. Osa kokaiinist toimetas ta tuvastamata isikule, mille eest sai vastutasuks tulu, vahendab Põhjarannik.

Samuti võttis ta sama aasta juulis uurimises tuvastamata jäänud isikult saadud juhiste järgi peidikust 6570 g amfetamiinisegu, milles oli puhast amfetamiini 4637 g. Ära võetud kokaiinist piisaks narkojoobe tekitamiseks keskmiselt 1262 ning ära võetud amfetamiinist keskmiselt 35 669 inimesele, seisis süüdistuses.

Kuigi prokuratuur nõudis mehele 13 aastast vangistust, siis esialgu määras Viru maakohus Švarõginile üheksa ja poole aasta pikkuse vangistuse. Edasikaebamiste käigus vähendas Tartu ringkonnakohus selle hiljem kuuele ning Riigikohus omakorda viiele aastale. Kuna kaks ja pool aastat sellest on juba eelvangistuses ära kantud, tuleb mehel reaalselt veel trellide taga veeta veidi üle kahe aasta.

Riigikohus viitas erinevatele pehmendavatele asjaoludele – mees on varem kriminaalkorras karistamata, tal on alaline töökoht ning tunnistas end ise süüdi – ning nentis lisaks, et Švarõginit ei saa pidada kuriteo kaastäideviijaks, sest pole tõendatud, et ta osales kuriteo planeerimisel.

«Ta tegutses kullerina teise isiku juhiste järgi,» kirjeldas prokuratuur oma veendumust kohtule ja lisas, et «ei saa alahinnata n-ö laohoidjate ja kullerite rolli narkokuritegudes, sest neil on vahetu kokkupuude narkootilise ainega ning nendeta ei saaks rahastajad ja kasusaajad tegutseda,» vahendab Eesti Ekspress.

36-aastase Švarõgini näol on tegemist kuuekordse Eesti meistri, kes esindanud nii Narva kui ka Tallinna klubisid. Aastate jooksul jõudis ta 41 ametlikus kohtumises kanda ka Eesti koondise särki, visates ka ühe värava.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles