Kas nii ka oli või on see vaid legend, sellest asjaosalised viisakalt vaikivad, aga laagris valitseva õhkkonna toob see humoorikas vahepala hästi esile, kuigi N Liidu ajal ametlikult seksi ei eksisteerinud ja rääkida sellest oli täielik tabu!
Kuidas siis tänapäeval on: kas spordist on välja juuritud see, mille eest punakommunistid nii kiivalt valvet pidasid?
Kus sa sellega! Piisab vaid ühest arvust, kui viimasel suveolümpial konservatiivse Jaapani pealinnas Tokyos jagati osalejatele tasuta 160 000 preservatiivi, kuigi vabaarmastuse maal Brasiilias, Rio de Janeiros toimunud mängudel jagatud 450 000 tasuta kondoomini muidugi ei küünditud. Arvestades, et suveolümpial osalevaid sportlasi on üle 11 000 ja teist samapalju kaasas tugipersonalina, siis saab igaüks arvutada mitmeks seksuaalvahekorraks korraldajad turvameetmeid jagavad. Kondoome on olümpiamängudel turvalise seksi propageerimiseks tasuta jagatud juba aastast 1988.
Armastust, kirge ja seksuaalsust ei pea spordis häbenema, vaid kui tunne on vastastikune, siis nautige seda! Tunded, olenemata pikast vanusevahest, ei lahvata vaid sportlaste, aga ka atleedi ja treeneri vahel.
Üks tuntumaid näiteid on seotud kergejõustikutreenerite Nazarovitega, kus pereisa Andrei armus 22 aastat nooremasse õpilasse Ksenja Baltasse ja pereema Remigija leidis seejärel õnne endast 16 aastat noorema Mikk Pahapilliga. Nagu kogenumatele kolleegidele meeldib rääkida, siis pikad sumedad laagriõhtud analüüside ja arutlustega, kuidas koos edasi minna, tekitavad usalduse ja sellest armumiseni on vaid üks samm.