Jarmo Jagomägi
, Reporter
Flora pääses koduplatsil üle noatera kaotusest.
Flora pääses koduplatsil üle noatera kaotusest. Foto: FC Flora/Facebook

Koondisepausilt naasnud Eesti jalgpalli meistrivõistluste esimene mäng tõi kohe üllatuse: FC Flora pääses koduplatsil Tartu Tammeka vastu üle noatera viigiga.

Kohtumise mõlemad väravad lõi valitsev meister, ent esimesel puhul saatis Markkus Seppik 18. minutil pallid enda võrku. Võõrustajatele päästis punkti Sergei Zenjovi 3. üleminuti tabamus.

Eelmisel hooajal kaotas Tartu klubi kõik neli omavahelist lahingut. Tammeka viimane võit Flora üle pärineb 2019. aasta augustist.

Flora sai kolme võidu kõrvale tabelisse esimese viigi. Tammeka pole võiduarvet avanud, neil on kirjas kaks viiki ja kaotus. Enne koondisepausi röövisid nad 0:0 tulemusega punkte ka Paide Linnameeskonnalt.

Tänases teises mängus sai Paide napilt 1:0 jagu uustulnuk Harju JK Laagrist. Matši ainsa värava lõi Abdul Razak Yusif 13. minutil.

Päeva lõpetuseks alistas Nõmme Kalju kodus 2:0 Narva Transi. Mõlemad tabamused sündisid avapoolaja lõpus. Skoori avas Igor Subbotin, teise lõi Alex Matthias Tamm penaltist.