P, 24.09.2023

VIDEO ⟩ Austraalia F1 etapp lõppes suure tohuvabohuga

Postimees Sport
Facebook
Comments
Melbourne'i GP pakkus sündmusi igale maitsele.
Melbourne'i GP pakkus sündmusi igale maitsele. Foto: Formula 1/Twitter

Austraalias sagedaste punaste lippude lehvimise saatel kulgenud vormel 1 etapp sai ka väärilise lõpu.

Juhtuma hakkas kohe alguses. Juba esimesel ringil tõmbas võistluse tempo alla Charles Leclerci ja Lance Strolli kokkupõrge. Vaid mõni hetk hiljem põrutas seina Alexander Albon. Möödus veel kümmekond minutit, kui George Russelli auto süttis põlema. Kui sõidetud oli vähem kui kolmandik, käis juba kolmel korral rajal virtuaalne või reaalne turvaauto.

Kui veidi õnnestus võistlust rahulikult jälgida, siis lõpu eel läks taas madinaks. Sel korral tegi avarii Kevin Magnussen. Jälle toodi rajale turvauto, kelle boksi siirdumise järel anti paigaltstart: finišini kaks ringi. Ent nii lihtsalt asjad ei läinud!

Korduslähtest pääsesid puhtalt põhimõtteliselt vaid esimesed kaks meest: Max Verstappen ja Lewis Hamilton. Nende seljataga puhkes aega kaos. Kokkupõrgete ja väljasõitude tõttu langesid rivist Pierre Gasyl, Logan Sargeant, Nyck de Vries ning Esteban Ocon. Fernando Alonso ja Sergio Perez sattusid samuti kruusale, ent said võistlust jätkata.

Väga pikale veninud võistlus õnnestus siiski kolmanda stardiga ära lahendada. Tõsi, tõsiseks sõiduks enam ei läinud, sest turvaauto siirdus boksi eelviimases kurvis.

Tohuvabohust väljus võitjana Verstappen, teine oli Hamilton ja kolmas Alonso. Finišijoone ületas lõpuks 20 vormelist vaid 12. Põhjaliku ülevaate leiab SIIT!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles