JÄRELVAADATAV Viljandi naiskond lõpetas 10 aastat kestnud medalipõua

Võrkpalli naiste Eesti meistrivõistluste pronksmedalid kuuluvad Viljandi Metalli naiskonnale. Viimaseks jäänud kolmandas kohtumises alistati Võru Barrus 3:0 (25:17, 25:20, 25:16) ning kokku kaotati pronksiseeria jooksul ainult üks geim. Viimati teenis Viljandi naiskond Eesti meistrivõistlustel medalid 10 aastat tagasi.

Teises geimis koguni 10 punkti kogunud Renate Pikk tõi võitjatele 27 (+19) ja Sonja Siimson 12 punkti. Salme Adeele Hollas kogus külaliste ridades 12 punkti. Võrulannad jäid hätta rünnakul, realiseerides vaid 25% tõstetest. Viljandi sama näitaja oli 39%. Pallingu vastuvõtul oli protsentidega 54-49 täpsem koduvõistkond.

Seeria avakohtumise võitis Viljandi 3:0 (27:25, 25:21, 25:20). Rünnakul 39-protsendilise efektiivsusega (31st 12) tegutsenud Kerttu Lääne tõi võitjatele 12 (+8) ja Renate Pikk 11 punkti. Salme Adeele Hollas kogus külaliste poolel 16 punkti.

Bloki abil teenisid võitjad viis ja kaotajad kaheksa ning servil vastavalt seitse ja neli punkti. Viljandi Metall jäi võistkonnana plussi 16 ja Võru naiskond üheksa punktiga.

Teises kohtumises oli Viljandi üle 3:1 (15:25, 25:22, 25:23, 25:22). Rünnakul 25 punkti toonud Pikk kogus võitjate ridades 28 silma, näidates ka mängu parimat kasutegurit +18. Lääne lisas 17 ja Sonja Siimson üheksa punkti.

Hollas lõpetas Võru naiskonna särgis kohtumise 18 punktiga. Aigi Jukk lisas võõrustajatele 14, Haide Haring samuti 14 ja Liis Kranich 13 punkti.