Vene klubi astus Meistrite liigas sammu poolfinaali suunas

Siim-Sander Vene mänguhoos.
Siim-Sander Vene mänguhoos. Foto: fiba

Eesti korvpallikoondise pikaaegse kapteni Siim-Sander Vene koduklubi Jeruusalemma Hapoel alustas Meistrite liiga veerandfinaalseeriat 64:55 võiduga Ateena AEK üle.

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeriaga tehti algust Iisraelis, kuna Hapoel oli kõrgema asetusega meeskond. Kodumeeskond panigi enda võidule aluse kohe avaveerandiga.

Esimesel kümnel minutil pani Hapoel vastastele peale meeletu surve ning endale tekitati võimalikult palju kiirrünnakuid. 5:6 kaotusseisust tegi Hapoel koguni 23:0 spurdi ning teise veerandi alguses leiti end 28:6 eduseisust.

Kodumeeskond hoidis suurema osa ajast suurt eduseisu, ent lõpuks läks asi ikkagi pingeliseks. AEK jõudis viimasel neljandikul korraks ühe punkti kaugusele, ent juhtima kordagi ikkagi mitte. Lõpuks teenis Hapoel 64:55 võidu.

Hapoeli edukaim korvikütt oli 20 punktiga Speedy Smith. Levi Randolph toetas teda 11 silmaga. Ainult esimesel poolajal peaaegu neljaks minutiks väljakule usaldatud Siim-Sander Vene kätt valgeks ei saanud. Eesti koondislase kontosse jäi üks korvisööt ja vaheltlõige.

Seeria teine kohtumine peetakse 12. aprillil Ateenas.