P, 24.09.2023

Michael Schumacheri kodulinn tehakse maatasa

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Politseinikud Manheimis 2018. aastal, kui protesteeriti linna asemele rajatava söekaevanduse vastu.
Politseinikud Manheimis 2018. aastal, kui protesteeriti linna asemele rajatava söekaevanduse vastu. Foto: Tim Wagner/imago/SCANPIX

Seitsmekordse vormel-1 maailmameistri Michael Schumacheri kodulinn Manheim kaob peagi kaardilt ja tehase täielikult maatasa. Kummituslinnaks kujunenud asula asemele rajatakse söekaevandus.

1969. aastal sündinud Schumacher kasvas üles Kerpeni linnas, mille koosseisu kuulus Manheimi asula. Seal elasid tema isa Rolf ja ema Elisabeth, neist esimene pidas kohalikku Erftlandringi kardirada. Samal rajal said oma baasteadmised autospordist ka Michael ja tema noorem vend Ralf. Mõlemast said hiljem edukas vormel-1 sõitjad.

Mis puudutab Manheimi, siis sinna on juba aastaid energiafirma RWE planeerinud kaevandust. Tänapäeval on Manheimis vaid 12 elanikku ning lammutustööde tõttu peavad nad kõik leidma endale uue elukoha.

Kuigi enamik asulast läheb lammutmisele, siis alles jäetakse kuulsusrikas Erftlandringi kardirada ja perekond Schumacherite kodu, mille noorem vend Ralf hiljuti renoveeris. Lisaks veel kohalik kirik, mis on kaitse all.

Aastate eest elas Manheimis 1700 inimest, kuid Kölnist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuva linna elanikest enamus võttis vastu RWE pakutud kompensatsiooni ja olid nõus oma kodudest lahkuma.

Enne koroonapandeemia algust toimusi Greenpeace’i eestvedamisel Manheimis mitmed protestiaktsioonid, millega nõuti RWE kaevanduse laiendamise lõpetamist. «Peatage kivisüsi! Säästke kliimat, metsa ja külasid!» seisis meeleavaldajate plakatitel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles