P, 24.09.2023

F1-sarja juht vastas Verstappeni ähvardusele: fännid tulevad vaatama võistlust

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Stefano Domenicali (vasakul) ja Max Verstappen.
Stefano Domenicali (vasakul) ja Max Verstappen. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Vormel 1 sarja tegevdirektor Stefano Domenicali on andnud mõista, et soovib senist võistlusnädala formaati muuta. Valitsev maailmameister Max Verstappen andis Domenicali plaanile kõvasti kriitikat ning nüüd F1-sarja juht vastas sellele.

Nimelt loodab Domenicali kaotada ära vabatreeningud, sest need ei ole tema sõnul fännidele piisavalt vaatemängulised ning lisaks sellele soovitakse suurendada ka sprindisõitude arvu ja tähtsust.

«Ma ei arva, et sprindisõidud kuuluvad F1 DNA-sse. Loodetavasti ei tule rohkem muudatusi nende osas, sest vastasel juhul pole ma siin kaua võistlemas,» vihjas Verstappen F1-st lahkumisele, vahendas The Guardian.

Sprindisõidud võeti kasutusele 2021. aastast ning esialgu oli neid kavas kolm. Tänaseks on seda arvu kahekordistatud. Esimene sprindisõitu on kavas juba aprilli viimasel nädalavahetusel, mil sõidetakse Aserbaidžaani GP.

Seejuures plaanib F1 sprindivõistluste tähtsust oluliselt kasvatada. Kui praegu pannakse selle abil paika põhisõidu stardirivi, siis F1 soovib, et sprint oleks eraldiseisev võistlus, kus jagataks ka punkte. «Ma ei poolda seda absoluutselt. Meil on niigi palju võistlusi. See pole õige viis võistlusnädalavahetuse korraldamiseks,» lisas Verstappen.

Nüüd vastas Domenicali Verstappeni kriitikale. «Muidugi peab olema rohkem aega treenimiseks,» sõnas itaallane, kuid lisas siis: «Fännid tulevad vaatama võistlust. Mida rohkem anda võimalusi sõitjatele ja tiimidele ennast näidata, seda parem see sõule on.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles