P, 24.09.2023

Verstappen ja Hamilton hakkasid vaidlema. Kummal on õigus?

Postimees Sport
Facebook
Comments
Max Verstappen ja Lewis Hamilton.
Max Verstappen ja Lewis Hamilton. Foto: imago/Hoch Zwei/Scanpix

Lewis Hamilton (Mercedes) ütles hiljuti, et Red Bulli vormel on konkurentidest palju rohkem üle, kui oli omal ajal Mercedese vormel. Valitsev maailmameister Max Verstappen (Red Bull) pole sellega nõus.

Verstappen on sel hooajal peetud kolmest F1 etapist võitnud kaks, tema meeskonnakaaslane Sergio Perez ühe.

Sel hooajal jahib Verstappen karjääri kolmandat järjestikust MM-tiitlit. Mercedes suutis vahemikus 2014 – 2020 võita järjest seitse MM-tiitlit, neist kuus teenis Hamilton.

Pärast Red Bulli kaksikvõitu Saudi Araabias ütles Hamilton, et pole kunagi näinud nii kiiret vormelit, nagu tänavu Red Bullil on.

Küsimusele, kas Red Bulli domineerimine võib spordile halb olla, vastas seitsmekordne maailmameister: «Ma ei tea, see pole minu asi öelda, kuid ma pole kunagi näinud nii kiiret vormelit. Kui meie olime kiired, polnud me nii kiired. See on kiireim vormel, mida ma teistega võrreldes näinud olen. Ma ei tea, miks või kuidas, aga ta lendas minust tõsise kiirusega mööda. Ma isegi ei suvatsenud blokkida, sest kiiruse erinevus oli massiivne.»

Verstappeni sõnul on aga hulga numbreid, mis tõestavad, et Hamiltoni teooria ei vasta tõele. «Kui vaadata statistikat, ei vasta need väited tõele. Kuid meil on väga hea auto. Selle vastu pole mul midagi. Aga me pole nii domineerivad, nagu Mercedes mõnel aastal oli,» lausus viimase kahe aasta tšempion.

Järgmisena saavad mõlemad mehed oma vormelite kiirust võrrelda 30. aprillil Aserbaidžaanis. Samas ei toimu Mercedese vormeli juures ühtegi märkimisväärset muudatust enne maikuus peetavat Itaalia etappi.

Hamilton on sel hooajal saanud kirja kaks viiendat ja ühe teise koha.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles