Suusarajale naasnud Mäkäräinen pani Soome koondislase kolme minutiga paika

Kaisa Mäkäräinen.
Kaisa Mäkäräinen. Foto: Martin Schutt

Kolm aastat tagasi sportlaskarjääri lõpetanud Kaisa Mäkäräinen tõestas, et on endiselt suurepärases vormis. Soomes toimunud suusamaratonil saavutas 40-aastane laskesuusalegend kolmanda koha.

Soomes Lapimaal sõideti 50 km distants, kus olid kohal paljud sealsed tipptegijad. Stardijoonele astusid seejuures Soome koondise liidrid Kerttu Niskanen ja Krista Pärmäkoski.

Niskanen suutiski võistlusel esikoha teenida, kui tema lõpuajaks märgiti 2.10.56. Ta edestas Eveliina Piippot seitsme sekundiga. Üllatuslikult suutis poodiumi viimasele astmele kerkida Mäkäräinen, kes finišeerus Niskanenist minut ja kuus sekundit hiljem. Neljandaks jäänud Pärmäkoski jäi endisele laskesuusaässale alla aga enam kui kolm minutit.

40-aastane Mäkäräinen on murdmaasuusatamises osalenud ainult ühel tiitlivõistlusel. 2013. aastal saavutas ta Itaalias peetud MMil naiste 10 km vabatehnikasõidul 14. koha. Laskesuusatamises krooniti ta kolmel korral MK-sarja üldvõitjaks ning korra õnnestus tulla ka maailmameistriks.