Tõelises trilleris kaotajaks jäänud Kullamäe ja Lietkabelise eurohooaeg sai valusa lõpu

Kristian Kullamäe palliga.
Kristian Kullamäe palliga. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Korvpalli EuroCupis jätkusid mängud kaheksandikfinaalides. Eesti korvpallikoondise tagamängija Kristian Kullamäe koduklubi Panevėžyse Lietkabelis pidi tunnistama Paris Basketballi 98:97 paremust.

Euroopa tugevuselt teises-kolmandas eurosarjas algasid sel nädalal esimesed kohamängud. Eestlastele kõige olulisemas vastasseisus võõrustas Lietkabelis Leedus Prantsusmaa tippklubi Paris Basketballi.

Arvestades seda, et EuroCupis mängitakse kohamängudel igas ringis ainult üks kohtumine, siis on koduväljakul väga suur tähtsus. Kahjuks ei õnnestunud Lietkabelisel enda kodus prantslasi maha murda.

Kohtumine algas Lietkabelisele edukalt. Avaveerandil haarati koguni 12-punktiline eduseis, ent kahjuks sulas see väga kiiresti. Teisel veerandil said prantslased enda mängu käima ning poolajale mindi juba külaliste 46:45 juhtimisel.

Teise poolaja alguses suutis Lietkabelis taaskord eduseisu haarata. Väga meeskondlikult esinenud Leedu klubi läks viimasele neljandikule vastu 74:71 eduseisus.

Viimasel 10 minutil rullus lahti tõeline triller, kus võtmed olid pidevalt Prantsusmaa klubi käes. Neil õnnestuski lõpusireeni kõlades 98:97 võit teenida, ent Leedu klubi arvates tehti neile ikkagi ka liiga. Nimelt tabas lõpusireeniga koos keskväljalt viske Zeljko Sakic, kes kohe pärast tabamust läks kohtunike juurde viga küsima. Videokordus näitaski, et tegelikult tabaski Pariisi klubi mängija Sakici kätt, ent lõpptulemust enam muuta pole võimalik.

Lietkabelise edukaimana viskas hooaja viimases euromängus Jamel Morris 23 punkti. Vägeva mängu tegi ka Kullamäe, kelle kontosse jäi 20 punkti ja viis korvisöötu.