Mängija kukkus pärast Meistrite liiga poolfinaali aknast alla surnuks

Toimetas Karl Juhkami
Julia Ituma (nr 15)
Julia Ituma (nr 15) Foto: CEV

Itaalia võrkpalliüldsus on leinas, sest siitilmast suri 18-aastane volletalent Julia Ituma.

Ituma viibis koos Novara naiskonnaga Istanbulis, kus nad kaotasid kolmapäeval Meistrite liiga poolfinaalis 0:3 Eczacıbaşıle ja pudenesid seeläbi konkurentsist. Nigeeria juurtega 18-aastane diagonaalründaja sekkus kõikides geimides perioodidi vahetusest, tuues kokku 2 punkti (rünnak 67%).

Järgmisel hommikul leidsid juhuslikud möödujad aga Novara hotelli eest naise surnukeha. Esialgse informatsiooni kohaselt kukkus Ituma aknast alla, kuid pole selge, kas tegemist oli õnnetusjuhtumiga.

192 cm pikkune Ituma oli oma põlvkonna üks suurimaid volletalente, kes aitas Itaalia mullu suvel U19 Euroopa meistriks. Sealjuures valiti diagonaalründaja ka turniiri väärtuslikuimaks mängijaks. Aasta varem sai Ituma Itaalia U18 koondisega kaela MM-hõbeda.