Vähemuses mänginud Alkmaar jõudis Euroopa liigas veerandfinaali

Ragnar Klavan (vasakul)
Ragnar Klavan (vasakul) Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondislase Ragnar Klavani koduklubi AZ Alkmaar kaotas Euroopa liiga kaheksandikfinaali korduskohtumises võõrsil 1:2 Udinesele, kuid kahe mängu kokkuvõttes pääses Alkmaar tulemusega 3:2 veerandfinaali.

Koduväljakul avakohtumise 2:0 võitnud Alkmaari jaoks algas kordusmäng raskelt, kuna juba teisel minutil sai hollandlaste keskkaitsja Nick Viergever punase kaardi ning lisaks määrati Udinese kasuks penalti, mille Antonio Di Natale ka realiseeris.

15. minutil lõi Di Natale teise värava ja Alkmaari jaoks muutus olukord juba küllaltki raskeks. Siiski polnud hollandlased alla andnud ning 31. minutil oli täpne Erik Falkenburg. 64. minutil määrati Alkmaaril kasutada ka penalti, kuid rootslane Rasmus Elm saatis palli üle värava.

Kohtumist vahetusmängijate pingilt alustanud Klavan pääses vähemusse jäänud Alkmaari ridades väljakule 11. minutil ning eestlane viibis platsil lõpuvileni.

Alkmaar saab oma veerandfinaalvastase teada reedesel loosimisel.

Mängu käik:

Udinese - Alkmaar 2:1 (kahe mängu kokkuvõttes 2:3)

Mäng läbi!

64. minutil jätab Rasmus Elm Alkmaari ridades penalti realiseerimata.

31. minutil vähendab Falkenburg Alkmaari kaotusseisu ja viib kahe mängu kokkuvõttes taas Hollandi võistkonna juhtima.

15. minutil lööb Di Natale oma teise värava.

11. minutil sekkus vahetuses Klavan, kes asendas ründajat Roy Beerensit.

3. minutil realiseeris Antonio Di Natale penalti.

2. minutil jäi Alkmaar vähemusse, kuna punase kaardi sai keskkaitsja Nick Viergever.

Tulemused:

Udinese – AZ Alkmaar 2:1 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Alkmaar 3:2)

PSV – Valencia 1:1 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Valencia 5:3)

Hannover – Liege Standard 4:0 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Hannover 6:2)

Bilbao Athletic – Manchester United 2:1 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Athletic 5:3)

Manchester City – Lissaboni Sporting 3:2 (kahe mängu kokkuvõttes jäi seis 3:3, kuid Sporting võitis tänu võõrsil löödud väravatele)

Pireuse Olympiacos – Harkivi Metalist 1:2 (kahe mängu kokkuvõttes jäi seis 2:2, kuid Metalist võitis tänu võõrsil löödud väravatele)

Schalke – Twente 4:1 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Schalke 4:2)

Besiktas – Madridi Atletico 0:3 (kahe mängu kokkuvõttes võitis Atletico 6:1)