Paide kaotas Kalevile, Levadia tegi Harjuga sotid selgeks tosinkonna minutiga

Karl Mihkel Eller
Paide mängija Sten Jakob Viidas (vasakul) ja Kalevi mängija Mikk Johannes Siitam. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Jalgpalli Premium liigas alustati laupäeval seitsmenda vooru mängudega, kus JK Tallinna Kalev võitis võõrsil 1:0 Paide Linnameeskonda. Tallinna FCI Levadia alistas 6:1 meistriliiga uustulnuka Harju JK Laagri.

Paide linnastaadionil toimunud mängus haarasid võõrustajad initsiatiivi, kuid väravani mullune pronksiklubi ei jõudnud. Kalevil võimalusi nappis, kuid võiduks läks vaja ühte väravaga lõppenud kiirrünnakut.

40. minutil toimunud Paide nurgalöögi järel andsid Kalevi kaitsjad pika palli ette, Arseni Kovaltšuk pääses palliga trahvikasti, kuid kaitsjate vahelt lõi ta palli paremasse posti. Jätkuolukorras sai palli Ats Purje, kes selle tiki-takalikult Paide väravasse toimetas.

Tallinna Kalev tõusis kolme võidu ja kümne punktiga esikolmikusse, Paide sai hooaja kolmanda kaotuse ja langes kaheksa puntiga kuuendaks.

Paide Linnameeskond vs. JK Tallinna Kalev pildigalerii:

Sportland Arenal toimunud teises laupäevases mängus ei andnud mullune hõbedaklubi Levadia Laagri meeskonnale erilist võimalust. Juhtohjad haarati juba neljandal minutil, kui värava lõi Ernest Agyiri. 13. minutil kasvatas väljakuperemeeste eduseisu Mollo Bessala.

Viis minutit hiljem avas Taaniel Usta Harju skoori, kuid 20. minutil juhtis Levadia Bessala teisest väravast juba 3:1. Kui mängitud oli 26 minutit võinuks pealinnaklubi juhtida juba 4:1, kuid Felipe Felicio ei realiseerinud penaltit.

Väravaid löödi ka teisel poolajal, kuid ainult Harju võrku. 53. minutil määrati Levadiale mängu teine penalti, mille lõi sisse Agyiri. 70. minutil lõi oma esimese Premium liiga värava Levadia 19-aastane poolkaitsja Nikita Vassiljev. 83. minutil lõi mängu viimase Levadia kaitsja Bourama Fomba.

Levadia tõusis tabeliliidriks, kuid mängu vähem pidanud Tallinna FC Floral on võimalik punktiskoor viigistada ja taas esimeseks kerkida, kui pühapäeval alistatakse Pärnu JK Vaprus. Harju JK Laagri on seitsme mänguga saanud ühe punkti, löönud neli väravat ning on pidanud oma väravast noppima 17 palli.