P, 24.09.2023

Vormelilegendi lesk nõuab miljoneid, kuigi talle tehakse kõik ette ja taha ära

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Birgit Wetzinger (vasakul) ja Niki Lauda.
Birgit Wetzinger (vasakul) ja Niki Lauda. Foto: Imago Images/Skata/Scanpix

Kolmekordne vormel 1 maailmameister Niki Lauda lahkus siitilmast neli aastat tagasi, kuid vägikaikavedamine karikatega pärjatud vormelilegendi pärandi üle käib edasi. 70-aastaselt surnud 1975., 1977. ja 1984. aasta maailmameistri abikaasa Birgit Wetzinger-Lauda nõuab perekonnalt suuremat summat, kui talle on pärandiga määratud.

Viini ringkonnakohtus endiselt pooleli vaidlus Lauda kümnetesse miljonitesse küündiva pärandi üle. Teeneka võidusõitja lesk, 44-aastane Birgit on varasemad pärimiskorraldused vaidlustanud kahes eraldi menetluses. Birgit on Niki Lauda kahe lapse ema, need on 13-aastased kaksikud Mia ja Max.

Lesk nõuab Lausa vara haldavast sihtasutusest ligi 30 miljonit eurot. Olgu mainitud, et Niki Lauda 1997. aastal asutatud organisatsioon maksab naisele juba niigi 20 000 kuus. euro. Lisaks kaetakse kahe Viinis asuva kinnisvara ja Ibiza villa ülalpidamiskulud. Sihtasutus tasub ka kaksikute õppemaksu ja lisakulutused.

Bildi andmetel veedab Birgit Lauda 2021. aastast aega eduka ärimehe Marcus Siebereriga, kellega on ennast sisse seadnud Ibiza perevillasse. Samale väljaandele avaldas üks perele lähedal seisev isik, et ainult Lauda lesk on pärandi üle rahulolematu.

«Ülejäänud pereliikmed on Niki soovidega täielikult nõus, nad austavad seda, mida ta tahtis ja tahavad tema pärandit lõpuni kaitsta. Kui Niki oleks näinud, mis praegu toimub, pööraks ta ümber,» ütles anonüümsust palunud allikas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles