P, 24.09.2023

Venemaa endine F1-sõitja vahetab karjääri jätkamiseks kodakondsust

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Vene F1-sõitja Daniil Kvjat 2020. aastal.
Vene F1-sõitja Daniil Kvjat 2020. aastal. Foto: HOCH ZWEI via www.imago-images.de/SCANPIX

Vormel 1 sarjas kõige kaugem püsinud venelane Daniil Kvjat vahetab n-ö spordikodakondsust ja hakkab järgmisest aastast võistlema Itaalia lipu all. Ufas sündinud endine Red Bulli sõitja osaleb 2024. aastal kestvussõidusarjas WEC.

Aastatel 2014–2017 ja 2019–2020 F1-sarjas kihutanud Kvjat on viimasel ajal palju võistlenud Venemaal, kuid tänavu osaleb ta WEC-sarjas LMP2 kategoorias Prema meeskonnas. Järgmisel nädalal võtab ta NIO 333 meeskonna ridades osa vormel-E sarja kollanokkade testipäevast.

28-aastane Kvjat võistles F1s Toro Rosso, Red Bulli ja AlphaTauri meeskondades ning teenis 26 stardiga kolm poodiumikohta. 2024. aastaks on ta juba lepingu sõlminud Lamobrghini meeskonnaga, kuid kuna Venemaa sportlased peavad rahvusvahelise autoliidu (FIA) võistlustel osalema neutraalsete sportlastena, siis teeks Itaalia lipu alla kolimine mehe elu lihtsamaks.

Noorena Itaalias elanud ja itaalia keelt vabalt valdav Kvjat pole esimene venelane, kes on võistluskarjääri jätkamiseks sunnitud sõitjalitsentsi vahetama. Kunagine Jüri Vipsi konkurent Robert Švartsman kolis Vene lipu alt Iisraeli alla. Ferrari reservsõitja on Iisraelis sündinud, kuid kuni Ukraina sõja alguseni esindas ta Venemaad. Lisaks osaleb 23-aastane Vene-Iisraeli sõitja GT World Challenge Europe Endurance Cupil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles