VIDEO Eesti koondislane tassis koduklubi Soome meistriks

Karli Allik.
Karli Allik. Foto: Tairo Lutter

Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Karli Allik võib tänavust hooaega pidada väga kordaläinuks. Täna krooniti ta Sastamala Valepaga Soome meistriks.

Põhihooaja võitnud Valepa kohtus finaalseerias enda suurima konkurendi Akaa Volleyga. Nelja võiduni peetavas finaalseerias tegi favoriidikoormat kandnud Valepa sotid selgeks koguni 4:0, ent otsustav kohtumine läks ikkagi nugade peale.

Kui eelnevalt oli Valepa loovutanud kolme kohtumisega Akaale ainult ühe geimi, siis neljandas finaalmängus pidid nad 1:2 kaotusseisust välja hakkama rabelema. Sellega tuldi ka edukalt toime, kui viimased kaks geimi võideti vastavalt 25:14 ja 15:13. Seejuures valiti Allik otsustava kohtumise parimaks mängumeheks ning sellele aitas kaasa 10 pallinguässa.

Sel hooajal Soome tippklubiga liitunud Allik võitis nõnda põhjanaabrite juures kõik, mis üldse võimalik. Koos Valepaga tuldi talvel ka karikavõitjaks ning ka toona alistati finaalis Akaa Volley.