P, 24.09.2023

Venelastele ust näidanud vormeliboss: nendega jätkamine olnuks enesetapp

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Günther Steiner (keskel) koos Nikita Mazepiniga (paremal).
Günther Steiner (keskel) koos Nikita Mazepiniga (paremal). Foto: James Gasperotti/ZUMAPRESS.com/Scanpix

F1-sarjas võistleva Haasi tiimipealik Günther Steiner avaldas oma raamatus «Surviving to Drive», miks otsustas lõpetada koostöö piloodi Nikita Mazepini ja tema isa firma Uralkaliga.

2021. aastal tegi Haasi ridades F1-debüüdi Mazepin, kelle isa firmast sai vormelitiimi suursponsor. Samas suunas olid asjad liikumas ka 2022. aasta alguses, kuid siis tungis Venemaa Ukrainasse.

«Kui me oleks nad jätnud, siis see olnuks enesetapp,» tunnistas austerlane raamatus Kronen Zeitungeni vahendusel. «Meedia, fännid ja FIA (Rahvusvaheline Autoliit - toim.) oleks meid risti löönud.»

Steiner tunnisas, et koostöö lõpetamine Mazepiniga polnud lihtne, kuid seda tuli tiimi elus püsimise nimel teha. «Me olime olukorras, kus meie teised sponsorid oleksid lahkunud Haasi juurest, kui me poleks koheselt tegutsenud. Kui me oleks kauem oodanud, ei oleks meil ühtegi sponsorit alles jäänud,» põhjendas ta oma teguviisi.

Seejärel kritiseeris ta ka FIAt, kes tema sõnul ei olnud absoluutselt toeks. «Kui nad oleks öelnud, et Vene piloodid ei tohi etappidel osaleda, siis oleks minu elu palju kergem olnud,» rääkis Steiner.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles