Euroopa liiga kuningad lõpetasid Manchester Unitedi eurohooaja

Christopher Krutto
Sevilla mängijad tähistamas Euroopa liiga poolfinaali jõudmist.
Sevilla mängijad tähistamas Euroopa liiga poolfinaali jõudmist. Foto: Marcelo Del Pozo/Reuters/Scanpix

Eile õhtul selgusid jalgpalli Euroopa liigas poolfinaalpaarid. Inglismaa tippklubi Manchester Unitedi eurohooaeg sai kindla lõpu.

United kohtus veerandfinaalpaaride teises mängus võõrsil Sevillaga. Kodus oli tehtud 2:2 viik, kuid Hispaanias ei suudetud vastastele üldse vastu saada. Sevillal õnnestus juba 8. minutil minna Youssef En-Nesyri tabamusest juhtima.

Avapoolajal sahistas võrku ka Sevilla mängija Lucas Ocampos, kuid tema tabamus tühistati VARi poolt. Teise poolaja esimestel minutitel suurendas Loic Bade kodumeeskonna edu kaheväravaliseks.

Kohtumise lõppskoori vormistas 81. minutil avavärava autor En-Nesyri, kes kindlustas sellega Sevillale kahe mängu kokkuvõttes 5:2 võidu.

Sevilla on Euroopa liigas ja selle eelkäijates ajaloo edukaim klubi. Nad on Euroopa tugevuselt teise klubisarja võitnud lausa kuuel korral. Kusjuures aastatel 2014-2016 võeti kolm tiitlit järjest.

Poolfinaalis kohtub Sevilla Itaalia tippklubi Torino Juventusega. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi AS Roma ja Leverkuseni Bayer.