Tänak ja Järveoja tõusid ühes arvestuses neljast maailmameistrist mööda

Ott Tänak ja Martin Järveoja Horvaatia rallil
Ott Tänak ja Martin Järveoja Horvaatia rallil Foto: M-Sport

Ott Tänak ja Martin Järveoja teenisid Horvaatias koos sõites karjääri 40. pjedestaalikoha autoralli MM-sarjas.

Tänakul oli Horvaatias saadud teine koht küll tema karjääri 44. pjedestaalikoht, ent 40 neist on tulnud Järveojaga koos sõites. Üheskoos on moodustatud rallimaailma üks edukamatest ekipaažidest ning seda tõestab ka statistika.

Eestlased kerkisid üheskoos teenitud pjedestaalikohtades üheksandale kohale. Sarnaselt Tänaku ja Järveojaga on 40 pjedestaalikohta ette näidata ka Petter Solbergil ja Phil Millsil.

Tänak ja Järveoja jätsid oma selja taha neli maailmameistrit. 39 pjedestaalikohta jäi nii Hannu Mikkola ja Arne Hertzi kui ka Miki Biasioni ja Tiziano Siviero saagiks.

Selles arvestuses hoiavad ülikindlalt esikohta Sébastien Loeb ja kaardilugeja Daniel Elena. Üheksakordsed maailmameistrid teenisid karjääri jooksul autoralli MM-sarjas 119 pjedestaalikohta.