Londonis nähti ajaloo paremuselt teist tulemust

Kelvin Kiptum.
Kelvin Kiptum. Foto: Reuters/ScanPix

43. Londoni maratoni võitis Keenia jooksuäss Kelvin Kiptum, kes ohustas pikalt ka maailmarekordit.

Kiptum läbis Londoni maratoni ajaga 2.01.25, mis tähendab, et kaasmaalase Eliud Kipchoge maailmarekordist jäi lahutama ainult 16 sekundit. Siiski võttis ajaloo paremuselt teise tulemuse välja jooksnud keenlane enda nimele tippmargi Londoni maratonil, mis kuulus varem Kipchogele.

Seejuures polnud Kiptumi võit Londonis kordagi kahtluse all. Ta edestas lõpuks finišis kaasmaalast Geoffrey Kamwororit kahe minuti ja 58 sekundiga. Kolmandaks jäänud Etioopia jooksutäht Tamirat Tola jäi võitjast juba enam kui kolme ja poole minuti kaugusele.

Naiste konkurentsis võidutses Hollandi lipu all võistlev Sifan Hassan. Tokyo olümpiamängudel 5000 ja 10 000 meetri distantsidel kuldse duubli teinud Hassan võitis Londonis ajaga 2.18.33.

Seejuures võistles 30-aastane Hassan puusavigastusega, mis teda distantsi alguses tugevalt mõjutas. Hollandi koondislane jäi peagrupist maha ning tema võit näis võimatu. Siiski suutis ta distantsi teises osas end koguda ja lõpuks ka võidutseda.

Kokku osaled Londoni maratonil üle 47 000 inimese.