Eesti alustas Serbia väravavahi hiilgemängust hoolimata MMi võidukalt

Robert Rooba (paremal).
Robert Rooba (paremal). Foto: Raul Mee

Eesti jäähokikoondis alustas Tondiraba jäähallis peetavat esimese divisjoni B-grupi MMi võidukalt. Pärast karistusviskeid seljatati turniiri avamängus 2:1 Serbia (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Pärast väravateta avakolmandikku asus Eesti teise perioodi keskpaigas kohtumist juhtima. Eesti koondise esimese värava eest kodusel MMil hoolitses Eduard Slessarevski. Serbia suutis enda väravavahi Arsenije Rankovic hiilgemängu taustal otsustaval kolmandikul viigini jõuda, kui litri saatis Eesti väravasse Mirko Djumic.

Nii normaal- kui ka lisaaeg lõppesid 1:1 viigiseisuga ning mängusaatus selgus karistusvisetes..

Eesti koondise esimesed ründajad Robert Rooba ja Kristjan Kombe mängisid Rankovici selgelt üle. Serbia poolelt suutis ainsana skoorida Djumic ning see tähendas, et Eesti teenis 2:1 võidu.

Statistika oli ülekaalukalt Eesti kasuks. Sinisärgid tegid koguni 54 pealeviset, Serbia 15 vastu.