P, 24.09.2023

Ajalooline samm: F1s näeb ühel nädalavahetusel kahte kvalifikatsiooni

Christopher Krutto
Facebook
Comments 1
Mulluse Brasiilia GP sprindisõit.
Mulluse Brasiilia GP sprindisõit. Foto: Andre Penner/AP/Scanpix

F1-sarjas kinnitati lõpuks selle hooaja reeglistik sprindisõitude osas ning see toob mõned muudatused.

Esimesed sprindisõidud tehti F1s juba 2021. aastal, kuid toona ja ka möödunud aastal oli sprindi näol tegu pooleliselt kvalifikatsiooniga. Nimelt sõideti reedel kvalifikatsioon, mis pani paika sprindisõidu paremusjärjestuse. See, kuidas lõpetati sprindisõit, pani paika järjestuse pühapäevaseks põhisõiduks.

Nüüd on seda formaati uuendatud ning edaspidi hakkab sprindisõit olema sisuliselt eraldiseisev võistlus. Nimelt sõidetakse sprindinädalavahetustel nüüd reedel üks vabatreening ja seejärel kvalifikatsioon, mis paneb paika pühapäevase põhisõidu järjestuse.

Laupäeval sõidetakse kõigepealt lühendatud formaadis läbi viidav kvalifikatsioon, mis paneb paika järjestuse sprindisõiduks ning laupäeva õhtul toimubki sprindisõit.

Sprindisõidu eest antakse esikohale kaheksa punkti. Iga järgmine koht saab ühe silma vähem ehk punkte võivad teenida esimesed kaheksa pilooti.

Sel aastal on kavas kuus sprindinädalavahetust, millest esimene sõidetakse juba sel nädalavahetusel Aserbaidžaani GP-l. Ülejäänud sprindid on kavas Austrias, Belgias, Kataris, USAs ja Brasiilias.

Sellises formaadis pole varem F1-sarjas kahte kvalifikatsiooni varem nähtud. Varasemalt on kas üks kvalifikatsioon mõjutanud järgmist või on mõlemal olnud mõju pühapäeval sõidetavale põhivõistlusele.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles