Ukrainale lahingu andnud Eesti lahkus MMil jäält kaotajana (1)

Robert Rooba.
Robert Rooba. Foto: Eesti jäähokiliit/Facebook

Eesti jäähokikoondis pidi kodusel esimese divisjoni B-grupi MMi vastu võtma esimese kaotuse, kui kolmandas kohtumises tunnistati Ukraina 7:4 paremust.

Senise turniiri jooksul kaks võitu teeninud Eesti alustas kohtumist Ukraina vastu suurepäraselt. Avakolmandiku 12. minutil avas mänguskoori Kevin Parras, kes realiseeris Rasmus Kiige oivalise söödu. Esimene periood lõppes ikkagi 1:1 viigiga, sest kolmandiku lõpus jõudis Ukraina poolelt sihile Ilja Korentšuk.

Teine kolmandik möödus Eestile väga keeruliselt. Kohe teisel minutil jäädi 1:2 kaotusseisu ning kolmandiku keskpaigas vaatas tabloolt vastu juba 1:3 seis. Korraks paistis ikkagi lootuskiir, kui Robert Rooba enda turniiri teise tabamuse lõi ja seisuks 2:3 tegi, ent perioodi lõpus kostitasid ukrainlased eestlasi veel kahe väravaga.

Otsustaval kolmandikul suutsid mõlemad meeskonnad kahe väravani jõuda. Eesti poolelt skoorisid Artemi Aleksandrov ja tänase teise tabamuse visanud Rooba. Kohtumine lõppes nõnda Ukraina 7:4 võiduga.

Pärast kolme kohtumist hoiab esimese divisjoni B-grupi MMil liidrikohta täisedu 9 punktiga jätkav Jaapan. Kaks võitu ja üks lisaajal teenitud kaotus annab Ukrainale 7 punktiga teise koha ning Eesti hoiab viie silmaga kolmandat positsiooni.