Eesti viskas MMil esikohta hoidvale Jaapanile värava, ent võidu teenisid külalised

Eesti kapten Robert Rooba.
Eesti kapten Robert Rooba. Foto: Eesti jäähokiliit/Facebook

Eesti jäähokikoondis pidi kodusel esimese divisjoni B-grupi MMil teist päeva järjest kaotusekibedust tundma. Neljandas voorus alistuti 1:3 Jaapanile.

Tondiraba jäähallis peetavat MM-turniiri kahe võiduga alustanud Eesti pidi eile alistuma Ukrainale. Teist päeva järjest mängiti turniiri suursoosikuga ning Jaapanile anti küll lahing, et kaotusest see ei päästnud.

Täiseduga Eesti vastu tulnud Jaapan läks avakolmandiku seitsmendal minutil juhtima. Külalised viisid juhtima Poola kõrgliigas mängiv Shigeki Hitosato.

Teisel kolmandikul nähti koguni kolme tabamust. Esmalt suurendas viiendal minutil Jiei Halliday Jaapani eduseisu, ent 11 sekundit hiljem viskas Eesti koondise avavärava Mark Viitanen. Kolmandiku viimastel minutitel leidis Yushiro Hirano taaskord tee Eesti väravasse.

Viimasel kolmandikul väravalisa ei tulnud.

Enne viimast vooru on esikohal endiselt Jaapan, kes tunnistanud turniiri jooksul ainult võite. Eesti jätkab viie punktiga neljandal positsioonil.