Barcelona murdis vägevas trilleris Žalgirise vastupanu

Ignas Brazdeikis ei suutnud Žalgirist võõrsil võidule vedada.
Ignas Brazdeikis ei suutnud Žalgirist võõrsil võidule vedada. Foto: IMAGO/Eibner-Pressefoto/Marcel Engelbrecht/Scanpix

Korvpalli Euroliigas teenis Barcelona veerandfinaalseeria teises kohtumises Kaunase Žalgirise üle 89:81 võidu. Sellega läks Hispaania tippklubi seeriat 2:0 juhtima.

Selle paari avamängus teenis Barcelona selge seljavõidu ning püüdis sarnast ka koduväljakul peetud teises lahingus. Žalgiris tegi aga olulised korrektuurid võrreldes avamänguga ning andis oluliselt vägevama lahingu.

Žalgiris suutis kohtumise avaveerandil viiepunktilise eduseisu kätte võidelda, ent esimesed 10 minutit lõppesid Leedu klubi 21:20 võiduga. Teisel veerandajal jätkus pingeline heitlus ning pikemale pausile mindi Barcelona minimaalses eduseisus (45:44).

Teisel poolajal hakkas Barcelona üha rohkem initsiatiivi haarama. Mitmel korral oldi vähemalt kuue punktiga juhtimas ning viimasel veerandajal kasvas eduseis viimastel minutitel ka kaheksale silmale. Lõpuks teeniski Barcelona 89:81 võidu.

Võitjate edukaimana viskasid Jan Vesely ja Nikola Mirotic vastavalt 26 ja 22 punkti. Žalgirist vedas Ignas Brazdeikis 20 punktiga.

Seeria kolmas kohtumine peetakse juba 3. mail Kaunases.