VIDEO Läheb põnevaks: Euroliiga põhiturniiri võitja kaotas mängu ja koduväljakueelise

Toimetas Ville Arike
Fenerbahce tsenter Jonathan Motley surub palli Olympiacose korvi.
Fenerbahce tsenter Jonathan Motley surub palli Olympiacose korvi. Foto: GEORGIA PANAGOPOULOU/EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliiga play-off'is räägitakse kõige enam mõistagi judomatšiks kujunenud mängust Madridi Real – Belgradi Partizan, ent teistes paarides pole vähem põnev. Põhiturniiri võitja Pireuse Olympiacos pidi seeria teises mängus kodus tunnistama Istanbuli Fenerbahce 82:78 paremust.

Avamängus kindlalt peale jäänud Kreeka klubi võitis teiseski avaveerandi 24:10 ning tundub, et kõik läheb samamoodi nagu kaks õhtut varem. Kuid Fenerbahcel ja tolle kreeklasest peatreeneril Dimitris Itoudisel olid teised plaanid.

Poolajavileks jõuti kolme punkti kaugusele ja teisel poolajal pääseti ka juhtima. Kui Olympiacos viskas seisult 58:63 üheksa punkti järjest, tundus, et kodumeeskond on haaranud otsustava initsiatiivi, kuid külalistel jäid ka lõppu vastused varuks. Lõpuminutitel viskas mitu tähtsat korvi tsenter Jonathan Motley.

Otsustav hetk saabus kümmekond sekundit enne lõppu – Pireuse klubi liider Saša Vezenkov ei tabanud seisul 76:78 kaugviset, lauapalli noppinud Nigel Hayes-Davis saatis selle üle platsi Tyler Dorseyle ning too tegi vahe neljale punktile suurendamisega kõik klaariks.

Võitjaid vedasid Carsen Edwards 16 ning Motley ja Hayes-Davis 15, kaotajaid Vezenkov ja Kostas Sloukas 18 punktiga.

Fenerbahce peatreener Dimitris Itoudis tõi edu võtmena välja lauavõitluse – ründelauast saadi 15 palli vastaste 5 vastu. Samuti hoiti palli paremini - pallikaotusi oli võitjail 7, kaotajail 14.

Seeria kaks järgmist mängu peetakse järgmisel nädalal Istanbulis.