VIDEO Drell tegi Prantsusmaal oma parima mängu, aga võiduks sellest ei piisanud

Christopher Krutto
Henri Drell (paremal).
Henri Drell (paremal). Foto: SYLVAIN TERRAL/SIPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislane Henri Drell tegi Prantsusmaa kõrgliigas seni parima mängu, kuid tema leivaisa Roanne kaotas Pariisile 107:120.

Pariis tegi kohtumises sotid selgeks juba avapoolajaga. Esimene veerand võideti 34:27 ning poolajaks oldi juba ees 69:48. Teisel poolajal võeti tuure natuke maha, kuid vahet hoiti turvalisena ning Roanne’i enam mängu tagasi ei lastud.

Drell viibis platsil 23 minutit ja eestlasest ääremängija viskas selle ajaga 10 punkti (kahesed 3/1, kolmesed 3/2, vabavisked 2/2). Lisaks korjas ta kaks lauapalli, jagas kaks resultatiivset söötu, tegi kaks vaheltlõiget ja sai kirja ühe bloki. Negatiivse poole pealt tegi Drell kolm pallikaotust.

Roanne’i parimaks kerkis 30 punktiga Ronald March, Pariisi eest tõi enim silmi Aamir Simms (23).

Roanne hoiab 31 mängu järel liigatabelis 14 võidu ja 17 kaotusega 12. kohta. Pariis on 15 võidu ja 16 kaotusega üheksandal kohal. Esikohta hoiab 25 võidu ja kuue kaotusega Monaco.