VIDEO ⟩ Raieste ja Kotsar aitasid Baskonial jätkata uskumatut seeriat

Christopher Krutto
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Andrej Cukic/Epa/Scanpix

Eesti korvpallikoondislased Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar aitasid Hispaania kõrgliigas leivaisa Baskonia kindla 97:76 võidule Rio Beograni vastu.

Kodus mänginud Baskonia haaras kohtumise ohjad juba avaveerandil, mis võideti 22:18. Poolajaks oli Baskonia ees juba 45:37. Võit kindlustati kolmanda veerandiga, mis võideti 22:13 ning selle lõpuks oli vahe juba 17 punkti.

Baskonia parimaks kerkis 30 punktiga Marcus Howard. Pea 18 minutit väljakul viibinud Kotsar viskas seitse punkti ja korjas kolm lauapalli. Viis minutit ja 49 sekundit platsil viibinud Raieste arvele jäi üks lauapall.

Baskonia jaoks oli tegu juba 13. järjestikuse võiduga, mis Hispaania kõrgliigas on koduväljakul saadud. Kaotusevalu tunti kodus viimati 9. oktoobril, kui jäädi alla Tenerifele.

Baskonia hoiab Hispaania kõrgliigas 25 võidu ja viie kaotusega teist kohta. Liider Barcelona edestab eestlaste koduklubi tänu paremale korvide vahele.