Pärast viimast võistlust treeneri Jan Schmidiga möödunud hooajast kokkuvõtteid tehes olid rahuloluallikad seotud ennekõike suusarajal näidatuga. «Sõitsin ju viimasel võistlusel välja teise suusaaja, mis jättis väga hea emotsiooni. Aga hooaega tervikuna vaadates, siis eks neid komistuskive oli päris palju ja kõik ei läinud ladusalt. Hüppemäel oli mul hooaja alguses päris suur probleem. Hea, et lõpupoole hakkas stabiilsus tagasi tulema.
Mis eriti heameelt tegi, oli järjekordne aasta, kus suusasõidus tuli korralik areng. Esinesin stabiilselt. Polnud ühtegi võistlust, kus suusarajal oleks mingi jama juhtunud, vaid vastupidi – suusasõit oli see, mis mul hooaja alguses, kui hüppemäel asjad ei sujunud, midagigi ära päästis. Faktoreid, mis meie alal võivad viltu minna, on palju. Müts maha meeste ees, kes suudavad pidevalt poodiumil olla.»
Tänavused maailmameistrivõistlused olid Ilvese karjääri kuuendad ning kui vaadata tulemusi, siis 2013 ja 2015 oli ta neljandas ja 2017 kolmandas kümnes, 2019 läks aia taha, 2021 teises kümnes ja 2023 esikuuikus. Suures plaanis on edasiminek olnud väga stabiilne, sest 10 aasta jooksul on tulemus pidevalt paranenud. Säärasest arengukõverast unistab iga sportlane.
«Kui vaid teaks seda valemit! 2019 oli aasta, kui kõik läks valesti. Võib-olla oli väga tore, et läks valesti, sest siis oli lihtsam teha julgeid otsuseid ning võtta see Norra variant ette. Mul jagus piisavalt julgust, et teha elumuutev otsus ja kolida Norra. Sealt sai areng tugeva jätku. Mulle anti maailma parimad võimalused. Kui siis poleks arengut toimunud, pidanuks tugevalt peeglisse vaatama,» sõnab Ilves.