P, 24.09.2023

Red Bull pikendas lepingut meeskonna ühe alustalaga

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Vasakult: Red Bulli tiimipealik Christian Horner, maailmameister Max Verstappen ja tehniline direktor Adrian Newey.
Vasakult: Red Bulli tiimipealik Christian Horner, maailmameister Max Verstappen ja tehniline direktor Adrian Newey. Foto: Xavi Bonilla/IMAGO/PanoramiC/Scanpix

Red Bulli vormel 1 meeskond on viimastel hooaegadel saanud nautida häid aegu, nende esisõitja Max Verstappen on võitnud kaks sõitjate MM-tiitlit ja meeskond tõstis mullu pärast üheksa aastast pausi pea kohale konstruktorite võidutrofee. Nüüd teatas väljaanne Autosport, et tiim on allkirjastanud uue lepingu tippinseneri Adrian Neweyga, kes kuulunud meeskonda alates 2006. aastast.

64-aastase Newey allkirja on pikalt jahtinud Red Bulli konkurendid, kuid energiajoogifirma meeskonda jõudis ette ning Autospordile teadeolevalt sõlmiti temaga mitmeaastane leping.

Newey jätkab oma rollis tehnikajuhina, hoides silma peal Red Bulli F1 meeskonna edusammudel, aga ka selle uutel ärisuundadel, nagu Powertrain osakond, mis keskendub mootorite arendusele.

Kuigi uuest lepingust pole ametlikult teada antud ega pole teda selle kestus, tervitas Red Bulli tiimpealik Christian Horner tõsiasja, et Newey on end pühendanud Red Bullile.

«Adrian on olnud nii oluline osa peaaegu selle tiimi algusest peale. Ta katab paljusid valdkondi, seda oma kogemuste ja teadmiste pagasiga. See kuidas ta noorte kuttidega töötab, on suurepärane,» ütles Horner Autospordile.

2026. aastast võib Red Bulli meeskond asuda oma vormelitele ise mootoreid tootma, mis tähendaks, et esimest korda tiimi ajaloos valmiks kõik nende vormeliga seonduv nende endi baasis. «Adrian on väga pädev insener, seda ka mootorite alal. On näha, et ta usub kontseptsiooni täielikult ja näeb potentsiaali, mida see pikemas perspektiivis pakub,» lisas Horner.

Neweyt peetakse üheks F1-sarja üheks edukamaks inseneriks ja disaineriks, kes on ülieduka karjääri jooksul aidanud tiitleid võita Williamsi, McLareni ja Red Bulli jaoks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles