Tallinna Kalev alistas hullu lõpuga mängus üle 14 aasta Nõmme Kalju

Siim Kaasik
Jalgpalliklubi Tallinna Kalev.
Jalgpalliklubi Tallinna Kalev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel alistas Tallinna Kalev 2:1 Nõmme Kalju.

Kohtumise avavärav sündis alles 84. minutil, kui Andreas Kiivit viis Tallinna Kalevi 1:0 juhtima. Kalju jõudis viigini 90. minutil tänu Henri Järvelaiu tabamusele.

Viimane sõna jäi aga Tallinna Kalevile, kui Vadim Mihhailov võttis 90+2. minutil rinnaga Kalju trahvikasti tulnud pika palli omaks ning lükkas selle teise puutega võrku. Kalevi võiduvärav sündis sedavõrd ootamatult, et isegi ülekande režissöör magas tabamuse maha. Ühtlasi jäi Mihhailovi värav mängu viimaseks puuteks.

Tegemist oli Tallinna Kalevi esimese võiduga Nõmme Kalju viimase 14 aasta jooksul. Kolm võidupunkti kergitasid Tallinna Kalevi vähemalt hetkeks tabelis kolmandale kohale. Viimased kolm mängu kaotanud Nõmme Kalju on kuuendal positsioonil.

Teises tänases mängus alistas Narva Trans koduväljakul 2:0 Harju JK Laagri.