VIDEO Euroliiga gigantide duell sai lõpplahenduse pöörase viimase sekundi viskega

Kostas Sloukas (vasakul) ja Tyler Dorsey.
Kostas Sloukas (vasakul) ja Tyler Dorsey. Foto: EPA/ERDEM SAHIN/SCANPIX

Korvpalli Euroliigas lõppesid kolmandad kohtumised kõikides veerandfinaalides. Kõige pöörasema lõpplahenduse pakkusid kaks Euroliiga hiidu: Istanbuli Fenerbahce ja Piraeuse Olympiakos. Türgis toimunud kohtumises teenis põhihooaja võitnud Olympiakos kellaviskega 72:71 võidu.

Selle veerandfinaali kolmandale kohtumisele mindi vastu seisust, kus mõlemal võistkonnal oli olemas üks võit. Seejuures oli Fenerbahce koduväljakul kergeks soosikuks ning nende võit oli juba väga lähedal.

Pärast võrdset avapoolaega, mille külalised võitsid kolme silmaga (38:35), haaras Fenerbahce juhtohjad. Nad panid kolmandal veerandajal püsti meeletu kaitsemängu, lubades Olympiakosel visata 10 minutiga ainult seitse punkti. Ise visati samal ajal 16 punkti ja mindi otsustavale neljandikule vastu kuuepunktilises eduseisus.

Viimane veerandaeg kujunes tõeliseks trilleriks, kus mõlemal meeskonnal oli võimalus mäng enda kasuks pöörata. Marko Guduric ajaski kodupubliku pöördesse, kui tema vise viis 3,9 sekundit enne lõppu Fenerbahce kahega juhtima. Siiski jäi lõppsõna külalistele ja endisele Fenerbache mängumehele Kostas Sloukasele. Kreeka koondise tagamängija saatis üle kaitsja käe teele kaugviske, mis koos sireeniga korvi kukkus. Nõnda teenis Olympiakos kellaviskest 72:71 võidu.

Kohtumise sangariks kerkinud Sloukas oli ka üleplatsimees. Tema arvele kogunes 25 punkti ja 6 korvisöötu. Fenerbahce edukaimana viskas Tyler Dorsey 21 silma.