VIDEO Real viis seeria otsustavasse mängu, kuid üks liidritest sai valusalt vigastada

Toimetas Ville Arike
Zach Leday (all mustas särgis) läks ebaõnnestunult palli vahelt lõikama ja kukkus Gabriel Decki (nr 14) jalgadesse, põhjustades põlvevigastuse. Midagi tahtlikku tema tegevuses polnud. Foto: Andrej Cukic/Epa/Scanpix

Korvpalli Euroliiga veerandfinaalid pakuvad oodatud intriigi, mõlemas neljapäeval mänginud paaris selgub võitja uuel nädalal otsustavas, viiendas mängus. Väljalangemist suutsid vältida Madridi Real ja Tel Avivi Maccabi.

Real oli Belgradi Partizanile kaotanud kodus kaks mängu ning näis, et võõrustajad vormistavad Belgradi karukoopas edasipääsu. Ent teisipäeval Real võitis 82:80 ning neljapäeval 85:78. Otsustav kohtumine peetakse 10. mail Madridis.

Viimases kohtumises võitsid külalised avaveerandi 27:15 ning ehkki poolajavileks kahanes edu 45:42-ni, hoiti väikest, aga kindlat initsiatiivi lõpuni. Partizani kaitse küll paranes, kuid mitme liidri kehv visketabavus (Dante Exum tabas 11st 2 ja James Nunnally 10st 1) mängis karuteene. Samuti tabati 19 vabaviskest vaid 10 (Real 19/17).

Võitjaile tõid Adam Hanga ja Walter Tavares 15 ning Gabriel Deck ja Džanan Musa 14 punkti. Ent Deck vigastas lõpu eel põlve ning pole selge, kui tõsine vigastus on. Ta lahkus mänguhallist omal jalal, kuid karkude abil.

Gabriel Deck on mängupõrandal, näos valugrimass.
Gabriel Deck on mängupõrandal, näos valugrimass. Foto: Darko Vojinovic/AP Photo/Scanpix

Deck lahkub hallist:

Partizani vedas 39 minutit mänginud ning 25 punkti (kahesed 14/12) visanud Zach Leday.

Teises kohtumises mänguks ei läinud. Tel Avivi Maccabi kaotas kodus Monacole küll avaveerandi 17:24, ent valitses kolme järgmist täielikult, jäädes peale 104:69 (L. Brown 22, Baldwin 19 – James 13, J. Brown 12). Ses paaris toimub viies mäng samuti 10. mail, võistluspaigaks seekord Monaco.