K, 27.09.2023

Kristjan Ilvest ootab tuleval hooajal suur muudatus

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments 1
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Flawia Krawczyk/Eesti Suusaliit

Rahvusvaheline suusaliit (FIS) on otsustanud kahevõistluses muudatusi teha.

FIS on asunud kahevõistlust uuendama, et võistlusi huvitavamaks muuta. Seda ennekõike selleks, et kahevõistlus jääks püsima ka tulevikus olümpiamängude võistlusprogrammi. Teatavasti on Rahvusvaheline Olümpiakomitee kaalumas selle spordiala eemaldamist olümpiamängudelt.

Šveitsis Zürichis toimunud FISi juhatuse koosolekul otsustati muuta nii võistlusformaaati, punktide jagamist MK-sarjas kui ka auhinnarahade jagamist.

Olulise muudatusena lülitas FIS võistlusprogrammi kompaktse individuaaldistantsi. See formaat tähendab, et hüppemäel ei olene midagi soorituse kaugusest, vaid teenitud kohast.

Kompaktse individuaaldistantsile stardib esikohalt endiselt hüppemäel võidutsenud mees, ent tema vahe järgmisega on fikseeritud kuuele sekundile. Kolmas sportlane stardib omakorda kuus sekundit hiljem teisest ning nõnda kuni 14. meheni. Alates 15. sportlasest minnakse rajale ühisstardist ehk kõik sportlased mahuksid pooleteist minuti sisse. Seejuures oleks suusadistantsi meeste konkurentsis tavapärase 10 km asemel 7,5 km ja naistel 5 km.

Kompaktse individuaaldistantsi eest jagatakse hooaja lõpus välja ka väike kristallgloobus.

Antud formaati kommenteeris Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves ka möödunud kuul Postimehele. «Tõepoolest enam pole vahet hüppemäel, kas hüppad 140 või 80 meetrit. See on võib-olla atraktiivsem, aga kas sellist lahendust saab ikkagi nimetada kahevõistluseks. Sellisel juhul võib ju Johannes Hösflot Kläbo ka hüppetornist alla tulla. Kui elama jääb, siis tuleb suusarajale ja võidab sõidu,» lausus Ilves Postimehele antud intervjuus.

«Selline formaat on meenutab rohkem sõud ja võistlusmoment eriti hüppemäel puudub.»

Järgmine muudatus puudutas punktisüsteemi. Kui varasemalt teenisid punkte MK-etapi 30 paremat sportlast, siis alates algavast hooajast jagatakse punkte 40le sportlasele.

Samuti otsustati auhinnarahade saajate hulka laiendada. Kui eelmisel hooajal teenis rahalise autasu 20 kahevõistlejat, siis tuleval hooajal saavad seda 10 sportlast enam. Seejuures pole kasvatatud auhinnafondi ehk tugevamate sportlaste teenistus kahaneb.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles