Mets ja St. Pauli said liidri vastu ülikindla võidu, kuid pääs Bundesligasse pole enda kätes

Christopher Krutto
Karol Mets (paremal).
Karol Mets (paremal). Foto: IMAGO/HMB-Media/Scanpix

Eesti jalgpallikoondislase Karol Metsa koduklubi St. Pauli alistas Saksamaa esiliigas eile 3:0 liidri Darmstadti.

Võõrsil mänginud St. Pauli pääses juhtima avapoolaja lõpuminutitel, kui Adam Dzwigala võrku sahistas. 57. minutil viis Elias Saad külalised juba 2:0 ette ning David Otto vormistas 84. minutil lõppseisuks 3:0.

Mets kuulus tavapäraselt põhikoosseisu ning sai kolmese kaitseliini vasakpoolse mängijana taas kirja 90 minutit.

Kolm vooru enne liiga lõppu hoiab St. Pauli 53 punktiga liigatabelis neljandat kohta. Otse Bundesligasse ehk Saksamaa kõrgliigasse viivad esiliiga kaks esimest kohta. Liider Darmstadtil on kirjas 64 silma ja teisel kohal oleval Heidenheimil 60. Bundesliga play-off’i viivat kolmandat kohta hoiab hetkel Hamburger SV, kellel on kirjas 57 punkti ehk neli silma enam kui St. Paulil. See tähendab, et edasipääsu jaoks tuleb loota konkurentide ebaõnnele.