Eesti korvpalli meistrivõistluste poolfinaali kolmandas kohtumises alistas Tartu Ülikool/Maks&Moorits koduväljakul Pärnu Sadama 72:71. Tartu asus poolfinaalseeriat 2:1 juhtima.

Tartu ja Pärnu on pakkunud väga tulise poolfinaalseeria, kus kõik kohtumised püsinud tasavägised. Nõnda läks ka kolmas kohtumine Tartus, kus võitja selgus alles viimastel sekunditel.

Tartu Ülikooli spordihoones toimunud kohtumine algas väga võrdselt, ent avapoolajal kuulus initsiatiiv kergelt Pärnule. Nad võitsid avaveerandi 23:20 ning teisel veerandajal kasvas eduseis hetkeks seitsmepunktiliseks. Avapoolaja lõpp kuulus ikkagi Tartule, kes suutis pikemale pausile minna minimaalses 40:39 eduseisus.

Teisel poolajal jätkus võrdsete heitlus, kus eduseis pidevalt vahetus. Otsustaval neljandikul näis Tartu hetkeks vahet sisse tegemas, kui juhiti mängu 65:59, ent enda rumalustest lubati Pärnu tagasi mängu.

Viimastel minutitel oli seis pidevalt viigis, ent seitse sekundit enne lõppu viis Mihkel Kirves külalised 71:70 juhtima. Viimane sõna jäi ikkagi Tartule. Esmalt küll eksis Ty Gordon kaugviskel, ent lauavõitluses suutis Tomas Pavelka palli sisse lükata. Pärnule jäi veel 2,2 sekundit rünnata, ent sellega enam viskele ei jõutud.

Võitjate edukaimana viskasid Gordon ja Andrii Voinalovych 18 punkti. Üleplatsimehena viskas Pärnu kasuks Kirves 22 silma, millele lisandus 13 lauapalli.

Seeria neljas kohtumine peetakse juba kolmapäeval Pärnu spordihallis, kus Tartul on võimalik finaalikoht tagada.