Kalev/Cramo kindlustas lõpusekundi viskest finaalikoha

Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert (vasakul) ja Artur Konontšuk.
Kalev/Cramo mängijad Alterique Gilbert (vasakul) ja Artur Konontšuk. Foto: Tairo Lutter

Aastase pausi järel jõudis BC Kalev/Cramo meeskond taas Eesti meistrivõistluste finaali, kui poolfinaalseerias alistati KK Viimsi/Sportland kuivalt 3:0. Seeria viimases kohtumises oli Kalev/Cramo parem 78:76.

Poolfinaalseeria viimase kohtumise alguses näis, et kõik otsustakse väga kiiresti ära. Kalev/Cramo haaras mõne minutiga 16:4 eduseisu. Kiiresti kaht mõtlemisaega kasutanud Viimsi toibus ning pakkus favoriidile korraliku lahingu.

Kui pärast suurt algedu suutis Kalev/Cramo avaveerandi võita ainult 22:19, siis poolajapausiks pääses juhtima juba Viimsi. Teiseks poolajaks mindi vastu Viimsi 47:41 eduseisus.

Teisel poolajal jätkus meeletu heitlus, kus eduseis pidevalt vahetus. Viimasele neljandikule mindi vastu Kalev/Cramo edus 68:66. Viimasel veerandajal oli väga visa punktiseis kasvama ning Kalev/Cramo kuuepunktiline seis näis väga kindel olevat. Siiski suutis Viimsi endale võiduvõimaluse tekitada, kui viimasele 23,8 sekundile mindi vastu ainult kahepunktilises kaotusseisus (74:76). Järgmisel rünnakul õnnestus Karl-Johan Lipsul viga välja meelitada ja Viimsi ääremängija tabas mõlemad vabavisked.

Lõppsõna jäi siiski koduväljakul mänginud Kalev/Cramole. Järgneva 12,2 sekundi jooksul joonistati välja Artur Konontšukile viskekoht, mis läbi korvirõnga sopsas. Viimsile jäi küll 1,4 sekundit vastamiseks, ent Egert Halleri vise ebaõnnestus.

Võitjate edukaimana viskas 23. sünnipäeva tähistanud Konontšuk 16 punkti. Alterique Gilbert lisas veel 15 punkti. Viimsi poolelt säras Lips, kelle arvele jäi üleplatsimehena 27 punkti.