Türklaste unistuse kustutanud Euroliiga esiklubi lunastas pileti Kaunasesse

Olympiakose tähtmängija Kostas Sloukas (vasakul) lubas küll Marko Guduricil viimases kohtumises särada, ent finaalturniirile sõidavad ikkagi kreeklased. Foto: EPA/Georgia Panagopoulou/SCANPIX

Korvpalli Euroliigas selgus eile õhtul teine poolfinalist. Pileti Kaunases toimuvale finaalturniirile lunastas põhihooaja võitja Piraeuse Olympiakos, kes alistas veerandfinaali otsustavas lahingus 84:72 Istanbuli Fenerbahce.

Olympiakose ja Fenerbahce veerandfinaalseeria oli üks kolmest, kus vajati otsustavat viiendat kohtumist. Seejuures sai Kreeka meeskond nautida tõelist tuge kodupublikult, kuna Pireuses asuv Rahu ja Sõpruse areena oli täiesti välja müüdud. Seejuures soovis peaaegu 15 000 inimest mahutavale spordihalli endale piletit saada enam kui 85 000 Olympiakose fänni, kelle vahel loosimine korraldati.

Euroliiga põhiturniiri võitnud Olympiakos pani otsustavas lahingus Fenerbahce kindlalt paika. Nad haarasid avaveerandil kerge initsiatiivi ning esimene 10 minutit kuulus kreeklastele 20:15. Teisel veerandajal kasvas vahe esmakordselt kahekohaliseks ning poolajapausile mindi Olympiakose 44:33 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal õnnestus Fenerbahcel paaril korral kaheksa punktini jõuda, ent sellega kõik ka piirdus. Viimasel neljandikul kasvataks kodumeeskond hetkeks edu juba 17-punktiliseks ning pinged olid kadunud. Lõpuks särasid tablool Olympiakose 84:72 võidunumbrid.

Otsustava veerandfinaali edukaim korvikütt Olympiakose poolelt oli Kreeka koondise tagamees Kostas Sloukas, kelle arvele jäi 22 punkti. Aleksandar Vezenkov toetas teda 17 silmaga. Fenerbahcet ei päästnud ka Marko Guduric, kelle arvele jäi 26 silma.

Nõnda on pileti Kaunases toimuvale finaalturniirile kindlustanud Olympiakose kõrval veel FC Barcelona. Eilsega sai selgeks ka see, et esmakordselt pärast 2014. aastat jäävad Türgi suurklubid Euroliiga finaalturniirilt kõrvale.