Skandaal: kohtunike eksimus röövis Madridi Realilt ülitähtsa võidu

Kevin De Bruyne peab tänama kõrgemaid jõudusid, et tema värav Meistrite liigas jõusse jäi. Foto: AFP PHOTO/JAVIER SORIANO/Scanpix

Eile alustati jalgpalli Meistrite liigas poolfinaalidega. Esimeses duellis läksid vastamisi Madridi Real ja Manchester City, kelle avakohtumine lõppes 1:1 viigiga. Pärast kohtumist selgus, et Inglismaa tippklubi jõudis viigiväravani pärast kohtunike eksimust.

Real asus koduväljakul toimunud kohtumist avapoolajal juhtima, kui mänguskoori avas Vinicius Junior. Hispaania gigandi 1:0 eduseis püsis teise poolaja keskpaigani, mil külalised viigini jõudsid.

67. minutil suutsid City mängumehed kombineerides leida väljakul vabaks jäänud Kevin De Bruyne. Belgia koondise tähtmängija saatis teele hirmkõva kauglöögi, mis kindlalt Reali väravasse lendas. Kodumeeskonna mängijad ja peatreener Carlo Ancelotti nõudsid kohe kohtunikelt selgitusi, kuna nende arust poleks City värav tohtinud lugeda.

Nimelt viitasid Reali mehed sellele, et City oli rünnaku ülesehitusel mänguvahendi väljakupiiridest välja löönud. Kohtunikud sellega ei nõustunud ning ka VAR jättis värava jõusse. Hiljem selgus, et kohtunikud tõesti eksisid, kuna 30 sekundit enne väravat käis pall üle küljejoone.

Mängutulemus jäi vaatamata eksimusele ikkagi jõusse ning nõnda minnakse järgmisel nädalal Inglismaal toimuvale korduskohtumisele vastu 1:1 viigiseisul.