VIDEO Kullamäe aitas leivaisal suure Žalgirise selili panna

Kristian Kullamäe palliga.
Kristian Kullamäe palliga. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Eesti korvpallikoondise tagamängija Kristian Kullamäe lõpetas Panevėžyse Lietkabelisega Leedu kõrgliiga põhihooaja. Viimases kohtumises alistati koduväljakul 87:85 Leedu au ja uhkus Kaunase Žalgiris.

Enne eilset kohtumist oli mõlema meeskonna jaoks selge, millistel positsioonidel põhihooaeg Leedu kõrgliigas lõpetatakse. Žalgiris oli endale kindlustanud põhiturniiril esikoha ning Lietkabelisel tuli leppida neljanda positsiooniga. Vaatamata sellele pakuti Panevėžysesse tulnud korvpallisõpradele vägev lahing.

Kohtumist alustas oluliselt paremini Euroliigas kaheksa parema hulka jõudnud Žalgiris. Leedu esiklubi võitis avaveerandi 21:12 ning kasvatas teisel neljandikul eduseisu paaril korral 14-punktiliseks. Poolajapausile mindi Žalgirise 45:33 juhtimisel.

Teisel poolajal sai kodumeeskond enda mängu oluliselt paremini veerema. Hea kaitsetöö tulemusena teeniti kergeid korve ning kolmas veerandaeg võideti 21:16. Nõnda oli viimaseks 10 minutiks Žalgirise eduseis kahanenud seitsmele silmale (61:54).

Otsustaval neljadikul näis, et Euroliiga meeskond võtab ikkagi oma, kuna paaril korral kasvas nende edu taas kahekohaliseks. Kuus ja pool minutit enne normaalaja lõppu alustas Lietkabelis Gediminas Oreliku vedamisel meeletut spurti, mille tulemusel pääseti enne mängu lõppu 86:81 juhtima. Žalgiris veel püüdis viimastel sekunditel midagi päästa, ent Lietkabelis võttis lõpuks magusa 87:85 võidu.

Võitjate parimana viskaski Orelik üleplatsimehena 16 punkti, millest 14 sündisid viimasel veerandajal. Ilusa mängu tegi ka Kullamäe, kelle arvele jäi 25 minutiga 15 punkti. Žalgirise edukaim oli 12 silmaga Tomas Dimsa.