Vastastiimi fännid välja vihastanud Drell sai Prantsusmaal esimese võidu kätte

Christopher Krutto
Henri Drell.
Henri Drell. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondislane Henri Drell aitas Prantsusmaal oma leivaisa Roanne’i 104:90 võiduni Limoges’i vastu.

Avaveerandil alustas kohtumist paremini kodus mänginud Limoges, kes pääses 30:24 ette. Teisel veerandil õnnestus Roanne’il ise edu haarata ning poolajapausile mindi Drelli leivaisa 53:49 eduseisus.

Võidule pani Roanne aluse kolmandal veerandil, mille järel juhiti juba 18 punktiga ning viimasel veerandil vormistati võit.

Drell tegi korraliku mängu ja viskas 13 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 4/0, vabavisked 5/5), korjas kaks lauapalli ja jagas kolm resultatiivset söötu. Eestlase efektiivsusnäitaja oli 11.

Roanne’i parim oli 22 punktiga Ronald March. Üleplatsimeheks kerkis 36 silmaga Limoges’i mängija Bryce Jones.

Drell suutis oma tegutsemisega vihastada korralikult välja vastastiimi fännid, kes eestlast ühismeedias korraliku sõimuga kostitasid. Trükimusta enamikud solvangud ei kannata.

Väidetavalt näitas Drell vastastiimi fännidele keskmist sõrme ning ülbitses platsil vastastega.

Drelli jaoks oli see Prantsusmaal viie mängu järel esimene võit. Liigatabelis hoiab Roanne 15 võidu ja 18 kaotusega 11. kohta. Liider on 26 võidu ja kuue kaotusega Monaco.