BLOGI Kontaveidil tuli Roomas tunnistada Venemaa tipu paremust (1)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Rob Prange

Anett Kontaveit (WTA 82.) kaotas Rooma WTA 1000 kategooria turniiri teises ringis venelannale Ljudmilla Samsonovale (WTA 16.) 3:6, 3:6.

Kontaveidi jaoks algas kohtumine halvimal võimalikul moel, sest venelannal õnnestus kohe teises geimis tema palling murda. Kohe järgmises geimis vastas eestlanna aga samaga, murdes vastu.

Avaseti otsustavad hetked sündisid viiendas-kuuendas geimis.

Esmalt ei õnnestunud Kontaveidil viiendas geimis realiseerida kaht murdepalli, mis võimaldas Samsonoval ikkagi pallingut hoida. Seejärel, kuuendas geimis, eksis Kontaveit 40:15 eduseisul tühja väljaku osasse suunatud eeskäel ning ellu jäänud Samsonova vastas seejärel otsustavaks saanud murdega.

Teises setis ei suutnud kumbki valgepallur esiti oma servi hoida: esimesena õnnestus see Kontaveidil, kuid alles viiendas geimis. Seisult 3:3 jõudis pallingujärg taas eestlanna kätte ning siis läks tema jaoks valesti kõik, mis võimalik: Samsonova murdis nulliga.

Taas sõrme röövinud venelanna oma servil enam ei eksinud, võites tund ja 33 minutit kestnud kohtumise 6:3, 6:3.

Just niimoodi, eestlanna enda eksimusega, lõppes Kontaveidi ja Samsonova duell:

Matši statistika:

Kontaveit - Samsonova kohtumise statistika.
Kontaveit - Samsonova kohtumise statistika. Foto: WTA

Samsonova läheb järgmises ringis vastamisi Donna Vekici (WTA 24.) ja Aliaksandra Sasnovitši (WTA 44.) duelli võitjaga.

Kohtumise käekäiguga on põhjalikumalt võimalik tutvuda allolevas blogiaknas.

Enne kohtumist

16. asetatud Samsonova oli avaringis vaba ning Kontaveitiga pole agressorriigi sportlane varem tenniseväljakul kohtunud. 24-aastane venelannaga jõudis eelmisel nädalal Madridis toimunud WTA tippturniiril 1/16-finaali, kus kaotas 4:6, 4:6 Irina-Camelia Begule (WTA 27.).

Anett Kontaveit alistas Roomas esimeses ringis ameeriklanna Alycia Parksi (WTA 49.) 6:1, 6:1. Kaia Kanepi (WTA 71.) pidi Rooma turniiri avaringis tunnistama tšehhitari Marketa Vondroušova (WTA 70.) 6:0, 4:6, 6:2 paremust.