T, 26.09.2023

Red Bull plaanib hooaja esimest vangerdust: üks sõitja võidakse üle parda visata

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Daniel Ricciardo.
Daniel Ricciardo. Foto: MARTIN KEEP/AFP/Scanpix

Energiajoogifirmal Red Bull on vormel 1-sarjas kaks meeskonda. Kui esindusmeeskonnas Red Bullis on Max Verstappeni ja Sergio Perezi kohad kindlad, siis tütartiimis AlphaTauris võib hooaja vältel toimuda sõitjavahetus. Sellistele kuuldustele lükkas õli tulle teadmine, et F1st vaheaasta võtnud Daniel Ricciardo, Red Bulli varusõitja, kes käis AlphaTauri tehases istmeproovi tegemas. Spekuleeritakse, et 33-aastane Ricciardo võib üle võtta 28-aastase Nyck de Vriesi koha.

Iseenesest pole Ricciardo külaskäigus midagi imelikku, sest ametlikult on austraallane ka AlphaTauri reservsõitja. Sellele vaatamata on hoogustunud kuulujutud, nagu võiks Ricciardo de Vriesi koha endale saada.

Karjääri Red Bulli süsteemis alustanud Ricciardo sõitis viimased aastad McLarenis, kuid tänavuseks talle enam sõitjakohta ei jagunud ning ta oli sunnitud leppima varusõitjarolliga. De Vries pole esimeste võistlustega punktiarvet avanud ning F1-debütandil lasuvad suured ootused.

Kuid kuigi hollandlasele ei taheta meedia vahendusel pingeid peale panna, siis väidetavalt ootavad Red Bulli kõrgem juhtkond ja eriti tiimi nõuandja ja hall kardinal Helmut Marko mehelt hiljemalt järgmisel kuul Hispaania Grand Prixiks edusamme. De Vriesi hooaja osas on nüüd määrava tähtsusega järgmised etapid Euroopas: Imolas, Monacos ja Barcelonas.

Ricciardo on karjääri jooksul võitnud kaheksa GP-etappi, millest seitse tulid Red Bulliga ja üks 2021. aastal McLareniga. 33-aastane austraallane on osalenud 232 etapil ja teeninud 32 poodiumikohta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles