USA ja Kanada panid MMi võõrustajad korralikult paika

USA koondis pani MMi avamängus Soome kindlalt paika.
USA koondis pani MMi avamängus Soome kindlalt paika. Foto: AP Photo/Pavel Golovkin/Scanpix

Reedel sai alguse Riias ja Tamperes peetav jäähoki MM. Esimene mängupäev oli võõrustajatele väga nukker.

Esimesena alustas võõrustajatest Soome, kes võttis Tamperes vastu USA koondise. Kohtumine algas küll väljakuperemeestele edukalt, ent lõpp kuulus täielikult USAle.

Valitsev maailmameister Soome alustas kohtumist USAga edukalt, kui avakolmandikul viis võõrustajad juhtima Teemu Hartikainen, kes realiseeris soomlaste teise ülekaalu. Teisel kolmandikul suutsid ikkagi külalised Bostoni ülikooli ründaja Cutter Gauthier väravast viigistada.

Otsustav periood kuulus täielikult USAle. Esmalt viis Pittsburgh Penguinsi ründaja Drew O'Connor külalised juhtima ning seejärel vormistas kahe tabamusega lõppseisuks 4:1 Buffalo Sabresis mängiv Alex Tuch.

Tamperes toimunud teises lahingus alistas Rootsi 1:0 Saksamaa. Kohtumise ainsa värava skooris viimasel kolmandikul ülekaalust Oscar Lindberg.

MMi teised kohtumised toimusid Riias, kus jääle astus ka kodumeeskond Läti. Avakohtumine oli lätlaste jaoks õudusunenägu, kes said Kanadalt suurelt lüüa. Kanada viskas kõikidel perioodidel kaks vastuseta väravat ning võitsid kohtumise 6:0. Värava said kirja nii Lawson Crouse, Scott Laughton, Mackenzie Weegar, Samuel Blais, Joe Veleno ja Jack McBain.

Lätis toimunud teise lahingus alistas Tšehhi 3:2 Slovakkia. Mulluse MMi pronksimeeskonna eest tegid skoori Roman Cervenka ja Lukas Sedlak. Viimane sai kirja kaks tabamust.